• Sto lat Babciu i Dziadku 💐❤️❤️❤️

• Sto lat Babciu i Dziadku

Kto nas kocha najgoręcej, kogo my kochamy?

Komu dziś życzenia gorące składamy?

To jest nasza Babunia, której pokażemy,

Jak dzielić uczucia i słowa umiemy:

BABCIA! BABCIA! BABCIA !

To niezwykły przypadek, super także jest dziadek.

Bo nawet w środku nocy nie odmówi pomocy,

Gdy sytuacja jest groźna , liczyć na niego można.

Niechaj nastawi ucha i swoich wnuków posłucha:

DZIADEK! DZIADEK! DZIADEK!

• Zabawa karnawałowa

• Karnawał, to niezwykle miła tradycja bardzo lubiana przez każdego, począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku.

Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się pod hasłem ,,Super moce". Pięknie przystrojona w kolorowe balony i papierowe girlandy sala wprowadziła dzieci w radosny nastrój. Dzieci bawiły się wyśmienicie, dzięki Paniom Animatorkom z Ośrodka Kultury w Miłkach.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Ośrodek Kultury w Miłkach

• Zdrowie jest najważniejsze

• 18 stycznia naszych uczniów klas II- VII oraz oddział przedszkolny odwiedziła pani Adrianna Banaszkiewicz- Gałas pracownik Sanepidu w Giżycku.Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jak należy się odżywiać, aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu.Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Adriannie za podzielenie się swoją wiedzą.

• Spotkanie z st.asp.policji Iwoną Stankiewicz

• Zimowe ferie przed nami, czas odpoczynku od zajęć szkolnych, zabaw na śniegu, szalonych zjazdów na sankach. Aby ten czas wolny upłynął wszystkim bezpiecznie, 17 stycznia br.odbyło się spotkanie ze st.asp. policji Iwoną Stankiewicz.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Policjantka przypomniała wychowankom o bezpiecznych zachowaniach na drodze, urządzaniem ślizgawek na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Zjazdy na sankach mogę odbywać się tam, gdzie górki nie kończą się na ruchliwych drogach. Uczeń przebywający sam w domu może również stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku np. na skutek używania petard. Dzieci dowiedziały się o sposobach postępowania w kontaktach z obcymi osobami oraz odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą bądź sprawcą czynu zabronionego.

• Asamblaż

• Asamblaż to sztuka współczesna. Prace często wykonywane są z przedmiotów codziennego użytku, tkanin, materiałów naturalnych, rzeczy zużytych czy odpadów.

• Ekologiczny stworek

• Tworzywa sztuczne spotkamy w codziennym życiu. Zapewniają nam bezpieczeństwo, czynią nasze życie łatwiejszym i bardziej wygodnym, ale i też są ogromnym zagrożeniem dla środowiska. Uczniowie z dostępnych w domu odpadów z tworzyw sztucznych wymyślili ekologicznego stworka. Pomysły aby nadać nowe życie przeróżnym materiałom, które najczęściej wyrzucamy do kosza zaprezentowali nasi piątoklasiści na lekcji techniki

• WYWIADÓWKA

• Zgodnie ze szkolnym kalendarzem, w środę 17.01.2024 odbędzie się trzecie w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami.

Godziny zebrania:

godz. 15.00– klasy II i III, oddział przedszkolny

godz. 15.30 – klasy V-VII

W razie konieczności indywidualnych rozmów – wszyscy uczący nauczyciele będą w szkole w godz. 15.00 - 17.00.