• KASZTANY DLA MARCELINKI

• Zakończyliśmy akcję zbiórki kasztanów dla Marcelinki. Kasztany zostały dostarczone do Komisariatu Policji w Orzyszu. Wszystkim, którzy pomagali chorej dziewczynce zbierając i przynosząc kasztany do szkoły bardzo dziękujemy.

• CodeWeek2023

• Kodowanie rozwija u dzieci umiejętności matematyczne i analityczne, w tym komunikację logiczną i myślenie krytyczne, a to z kolei pozytywnie wpływa na umiejętność pisania. Uczniowie klasy 3 bez problemu poradzili sobie z zadaniami.

• JESIENNE INSPIRACJE Z LIŚCI

• Jesienne liście klonu to doskonały materiał na róże. Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć świetlicowych uczyli się wykonywania róż z materiału przyrodniczego. Efekt końcowy był przepiękny.

• ŚWIATOWY DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

• 20 października obchodziliśmy ważny dzień, bo wiadomo o zdrowie należy dbać. W związku z tym ważnym wydarzeniem w oddziale przedszkolnym czytaliśmy wiersze J.Tuwima i J.Brzechwy o warzywach, w ramach zajęć czytelniczych. Natomiast uczniowie klasy II mieli okazję poznawać smaki wybranych herbatek owocowych, owoców i ich przetworów.

• "Drzewo do samego nieba"

• W tym tygodniu uczniowie klasy 3 omawiali lekturę Marii Terlikowskiej "Drzewo do samego nieba". To wciągająca opowieść o dorastaniu, dostrzeganiu zależności w świecie i tym, jak ważne są przyjaźń i lojalność. Walka o to, na czym najbardziej nam zależy nigdy nie jest pozbawiona sensu, dlatego nigdy nie powinniśmy się poddawać. Ponadto dzieci poznały warstwy lasu i różnorodność drzew. Omówiliśmy różnice między nimi i przypomnieliśmy sobie zasady zachowania w lesie. Uczniowie spisali się wzorowo!

• XXIII DZIEŃ PAPIESKI-JAN PAWEŁ II CYWILIZACJA ŻYCIA.

• Ten dzień obchodziliśmy w naszej szkole dnia 16 października w dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie zapoznali się z ideą Dnia Papieskiego-Jak budować cywilizację życia? Uczniowie poznali również biografię papieża oraz najważniejsze wydarzenia z jego pontyfikatu.

• ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA

• Co roku 16 października obchodzony jest w naszej szkole Światowy Dzień Chleba. Na zajęciach poznaliśmy historię chleba, jego rodzaje i pracując w grupach układaliśmy znane przysłowia o chlebie.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Dnia 12 października 2023r., w naszej szkole świętowaliśmy DEN. W podziękowaniu za trud nauczycieli włożony w edukację naszych uczniów i rzetelną pracę pracowników obsługi, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas II-VII, przedstawili program artystyczny, podczas którego wierszem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność za ogrom przekazywanej wiedzy, gorące serca i pomocną dłoń. Do tych gorących życzeń dołączyła się również nasza pani dyrektor szkoły I. Puka oraz ks.probosz naszej parafii M.Ogar.,,Niechaj trud wasz zawsze plon obfity da, Niechaj wartość waszą cała Polska zna...".

• KONKURS PLASTYCZNY ,,Nasz patron-Święty Franciszek''

W kategorii klas IV-VII

I miejsce -Lena Horoszkiewicz

II miejsce-Oliwia Ekstowicz , Maja Antoniuk

III miejsce-Emilia Szorc

wyróżnienie-Zuzanna Nojda , Nikola Rosińska

W kategorii klas II-III

I miejsce-Amelia Alboszta

II miejsce -Dominik Nazar

III miejsce-Maciej Rosiński

wyróżnienie- Jan Nojda, Lena Frydrych, Elvira Orlovsky

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

• DZIEŃ PATRONA

• Co roku 4 października w naszej szkole wspominamy postać św. Franciszka naszego patrona. Uczniowie z klasy III, V i VII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt.,, Brat wszelkiego stworzenia'' w którym ukazali wartości uniwersalne i aktualne dla wszystkich ludzi. Postawa św. Franciszka uczy nas miłości do Boga, ludzi i całego stworzonego świata.

• „Bezpieczna droga do szkoły”

• 3 października 2023 roku w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klas 0-VII z dzielnicowym st.asp. Iwoną Stankiewicz. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Policjantka rozmawiała z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreśliła ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniała również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.

• Próbna ewakuacja

• 3 października odbyła się pierwsza w tym roku próbna ewakuacja w naszej szkole.

Po sygnale dźwiękowym w postaci - 1 długiego dzwonka uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki czyli boisko szkolne. Nauczyciele przekazali prowadzącym akcję ewakuacyjną informacje dotyczące stanu liczebności klas.

Cała akcja przebiegła sprawnie i bezproblemowo.