W poniedziałek 05 grudnia uczniowie klasy IV, V i VI pod opieką swoich wychowawców wybrali się do kina "Planet Cinema" w Ełku na film pt.: "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Wszyscy byli pod urokiem filmowej baśni zrealizowanej z niezwykłym rozmachem. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zainteresowani filmem, cieszyli się z wyjazdu, którego dopełnieniem była smakowita wizyta w pizzerii. Były to wyjątkowo spędzone mikołajki.
Mikołajki w kinie
25 LISTOPADA -ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Ten dzień nie był zwyczajny, bo każde dziecko w swoim plecaku, w reklamówce czy pod pachą niosło do szkoły swoje ulubione maskotki, dlatego, że podczas zajęć bibliotecznych ulubiony miś był potrzebny do przytulenia i zabawy.Uczennice klasy V zapoznały dzieci z historią pluszowego misia a nauczyciele zaprezentowali wiersze, piosenki, zagadki oraz film o pluszowym misiu.Wykonana również została wystawa maskotek i książek dla dzieci dostępnych w bibliotece szkolnej. Dzieci z oddziału przedszkolnego własnoręcznie wykonały historie ,,Kubusia Puchatka''.Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczniom klasy V i VI ,którzy włączyli się przygotowanie akcji oraz nauczycielom za profesjonalne wsparcie merytoryczne. Miło było, gdy na twarzach dzieci pojawił się szczery uśmiech.
Anna Kamińska, Łukasz Witkowski, Grażyna Karandziej
Andrzejki
Wigilia Św. Andrzeja. Nie każdy wie ale każdy świętował chociaż raz w życiu. Mowa o Andrzejkach. Niegdyś to święto, które miało charakter „matrymonialny” było obchodzone przez panny, które były na wydaniu i szukały sobie męża. Pierwsze wzmianki w historii nt. tego święta sięgają aż do XVI w. Obecnie społeczeństwo podchodzi do Andrzejek z dużym dystansem. Traktujemy to święto bardziej jako ostatni czas zabaw przed adwentem, pozwalając wszystkim nieprzesądnym na wszelkie wróżby i gusła patrzeć z przymrużeniem oka.Przekonać się o tym mogli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Staświnach. Może trochę wcześniej niż faktycznie wypada to święto (29 listopada) animatorzy i pracownicy Ośrodka Kultury w Miłkach zorganizowali w naszej szkole imprezę andrzejkową. Wylewanie wosku na zimną wodę, wróżenie z kart, przekłuwanie serc i wiele innych „mistycznych elementów” a to wszystko w oprawie animacji i dyskoteki pozwoliło dzieciom na chwilę zapomnieć o szkole.Samorząd Uczniowski przy wsparciu rady pedagogicznej stara się podtrzymywać staropolskie zwyczaje tak samo jak te które przesiąkły do naszej kultury. Wigilia Św. Andrzeja była jedną z wielu takich inicjatyw, które planujemy celebrować w naszej szkole w najbliższej przyszłości.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Łukasz Witkowski
Spotkanie z twórczością Astrid Lindgren - wizyta w Bibliotece Publicznej w Miłkach.
Dnia 23 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Miłkach. Tematyka zajęć dla dzieci dotyczyła przybliżenia sylwetki szwedzkiej autorki Astrid Lindgren, w związku z jej rocznicą urodzin przypadającą na 14 listopada.Panie z biblioteki przygotowały dla nas piękne zajęcia w których zapoznały nas z życiorysem i bogactwem jej twórczości dla dzieci. W ramach zachęty do czytania jej książek dzieci obejrzały film o ,,Pipi Lansztrung''. Składamy w imieniu dzieci i nauczycieli naszej szkoły gorące podziękowania za wspaniałe przyjęcie i umożliwienie nam poznania bogactwa biblioteki.
Anna Kamińska
„Śpiewadło 2016” - eliminacje gminne
22 listopada w Ośrodku Kultury w Miłkach odbyły się gminne eliminacje XIX przeglądu wokalnego „Śpiewadło ”. W konkursie wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. III miejsce w kategorii solistów od 10 do 12 lat zajęła Wiktoria Puka z klasy V. Gratulujemy!Helena Kowal
Uwolnij swoje ciało i daj się ponieść muzyce -pokaz zajęć Hip Hop
W piątek w naszej szkole gościła pani Elżbieta Buratyńska instruktor Hip Hop ,która wraz z grupa zaprezentowała różnorodne kroki taneczne. Są one połączeniem najmodniejszej obecnie muzyki, z pełnym ekspresji tańcem. Zajęcia Hip Hop rozwijają słuch muzyczny, koordynację oraz poczucie rytmu.Pozwalają zagłębić się w świat tańca i ruchu oraz odkryć siebie na nowo.Jeśli w szkole będą chetni uczniowie,którzy chcą rozwijać się w tańcu, zwiększać swoją sprawność fizyczną, a przy okazji miło spędzić czas, istnieje możliwość zorganizowania takich zajęć.
Izabela Puka Emilia Pływacz
Akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
14 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu uczniów z klas IV i V oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Wszyscy uczniowie naszej szkoły ,nauczyciele w tym dniu nosili przypięte biało-czerwone tasiemki, podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczystość przygotowały panie Emilia Pływacz i Izabela Puka.
Dynia-królowa jesieni
Dynia, była pierwszym bohaterem cyklu zajęć o rzeczach jadalnych, który zaplanowano przeprowadzić w klasie drugiej i trzeciej. Zgromadzono w sali kilkadziesiąt okazów dyni - warzywa z rodziny dyniowatych, które występuje w 20 rodzajach. Znalazły się więc na parapetach i w koszykach dynie: ozdobne, zwyczajne, japońska - kabocha, hokkaido, makaronowa. Wychowawczynie zaprezentowały różne gatunki dyń, wygłoszono pogadanki o znaczeniu tego warzywa w żywieniu i tradycji ludowej. Następnie przystąpiono do degustacji zgromadzonych produktów: dwóch rodzajów chleba z dyni, różnych pestek, dżemu i marynaty. Pyszny smak zadziwił wielu uczniów, ponieważ nigdy nie próbowali takich potraw i nie sądzili, iż dynia może być taka dobra. Smakował zwłaszcza dżem zrobiony przez babcię Franka. Chleb i pestki również znalazły wielu wielbicieli. Poczęstowaliśmy też Panie woźne. Praca plastyczna w grupach była kolejnym etapem zajęć. Uczniowie dotykali, przenosili dynie zapoznając się z ich wagą, strukturą skórki i kształtem. Było to niezbędne do ukazania w pełni tego warzywa jesiennych pól na kartce. Doskonale wykonane kolorowanki zawisły na gazetce klasowej, a temat dyni kontynuowano na zajęciach komputerowych. Następnym bohaterem wspólnych zajęć klas będzie orzech, nie taki twardy do zgryzienia.
Zajęcia przygotowały i przeprowadziły :Agnieszka Zawadzka i Bożena Baranowska
I Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznych
Uczniowie klas IV -VI uczestniczyli w I Konkursie Pieśni Patriotycznych ,który odbył się w Ośrodku Kultury w Miłkach.Dzieci miały możliwość wysłuchania pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Kalina oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rydzewie i Zespołu Placówek Oświatowych z Miłek.Najlepszą solistką z naszej szkoły była Kinga Sokołowska w utworze,,Rozkwitały pąki białych róż" oraz trio chłopców Filip Helms,Jakub Dorbach i Łukasz Nadziak w pieśni,,Piechota".Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.
Izabela Puka
Całoroczny harmonogram wyjazdów na basen
Całoroczny harmonogram wyjazdów na basen
I semestr 2016/2017
10.11.2016
24.11.2016
01.12.2016
08.12.2016
05.01.2017
19.01.2017
II semestr 2016/2017
09.02.2017
23.02.2017
09.03.2017
23.03.2017
06.04.2017
20.04.2017
11.05.2017
25.05.2017
Jedziemy na basen
W czwartek 10 listopada 2016 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły pojechali na basen. Zajęcia te będą odbywały się przez cały rok szkolny co dwa tygodnie i są bezpłatne. Dzięki opiece instruktorów uczniowie będą mogli nauczyć się pływać lub doskonalić tę umiejętność. Cieszymy się, że dzięki tym zajęciom urozmaiciliśmy zajęcia szkolne i że przyczynią się one do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży naszej szkoły w trakcie wypoczynku nad wodą. W czasie zajęć wszyscy uczniowie byli bardzo grzeczni oraz zdyscyplinowani. Widać też było, że kontakt z wodą i pływanie sprawiło wszystkim wiele przyjemności. Dziękujemy Wójt Gminy Miłki, p. Barbarze Mazurczyk za umożliwienie bezpłatnego transportu na basen, panu Jarosławowi Sulewskiemu za prezent pieniężny na Mikołaja, który spożytkujemy na wyjazdy na basen, jak też paniom z GOPS-u za wsparcie naszego projektu "Basen dla SP Staświny". Wszystkich rodziców i ludzi dobrej woli, którzy chcieliby dobrowolnie wesprzeć finansowo nasz projekt zapraszamy do szkoły. Wychowawcy oraz p. dyrektor udzielą niezbędnych informacji w tej kwestii.
Wizyta w naszej szkole Pasterza diecezji Ks.Biskupa Romualda Kamińskiego
Żal że się za mało kochało
Że się myślało o sobie
Że się już nie zdążyło
Że było za póżno
Jan Twardowski ,,Żal" [fragm.] Dnia 27października 2016r. o godz.8.20 gościliśmy w naszej szkole Pasterza naszej diecezji Ks.Biskupa Romualda Kamińskiego.Uczniowie w odświętnych strojach i bijącym sercem oczekiwali na wizytę niecodziennego gościa.Uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem przez panią dyrektor Lidię Popczyńską, delegację uczniów oraz śpiewem ,, Alleluja, witamy Cię''.Następnie przedstawiliśmy montaż słowno-muzyczny ,,Dla tych , którzy odeszli w nieznany świat''.A ponieważ wizytacja kanoniczna odbyła się na kilka dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym nie zabrakło pieśni i wierszy związanych z głęboką zadumą i sensem ludzkiego życia.Niezwykle miła atmosfera i ciepłe słowa skierowane do nas przez Ks.Biskupa oraz jego pasterskie błogosławieństwo są dla nas umocnieniem naszej wiary i na długo pozostaną w sercach i pamięci naszych uczniów.
Anna Kamińska, Agnieszka Zawadzka
Qurier Świętego Mikołaja
Spadają już jesienne liście i z każdym dniem zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. Qurier Świętego Mikołaja z Fundacji "Przyjaciółka", odpoczął i jest gotowy do spełniania marzeń dzieci z naszej szkoły... Zapraszamy do obejrzenia filmiku z udziałem naszych podopiecznych:-)
Próba bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.
17.10.2016 w całej Polsce odbył się Rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również przyłączyli się do tej akcji.Lekcja rozpoczęła się pokazem instruktażowym na fantomach przez ratowników medycznych z Zespołu Zabezpieczenia Medycznego 15 Mazurskiego Batalionu Saperów z Orzysza.Następnie uczniowie przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej ,która trwała 30 minut.Tegoroczna akcja udzielania pierwszej pomocy była pierwszą próbą zdobycia wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa.Dziękujemy bardzo za wsparcie ratownikom medycznym z15 Mazurskiego Batalionu Saperów z Orzysza oraz naszym uczniom i nauczyciolom za tak olbrzymie zaangażowanie w naukę i promocję pierwszej pomocy.
I.Puka E.Pływacz
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.
14 października uczniowie klas IV-V, pod opieką wychowawców p. Emilii Pływacz i p. Izabeli Puka, zaprezentowali ciekawy i zabawny program artystyczny, który obfitował w scenki pełne humoru, parodiujące zachowania zarówno nauczycieli jak i uczniów. Został on urozmaicony melodyjnymi piosenkami, które spotkały się z dużym aplauzem publiczności. Wszystko to dla nauczycieli w podzięce za trud włożony w wychowanie i nauczanie uczniów naszej szkoły oraz pracowników szkoły, za ich ważną rolę w procesie kształcenia i wychowania. Podczas akademii pani Dyrektor Lidia Popczyńska skierowała wiele ciepłych słów w stronę nauczycieli oraz pracowników , a także wręczyła nagrody Dyrektora. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas: Poseł Jerzy Antoni Gosiewski, Pani Wójt – Barbara Mazurczyk, Ksiądz Marceli Ogar, przedstawiciele Rady Gminy – Daniel Horoszkiewicz, Krzysztof Skorupski, TomaszDorbach,a także przedstawiciele RadyRodziców – p.Agnieszka Murach,p.Anna Kuncewicz,p.Robert Ośka, p.Anna Żołyniak.
Dzień Edukacji Narodowej zakończył się spotkaniem przy kawie wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców. Były rozmowy, wspomnienia, miłe słowa.E. Pływacz
I. Puka
Ćwiczenia przeciwpożarowe
W piątek 07.10.2016 w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Przeprowadzony on został przy wspłópracy z Ochotniczą Strażą Pożarną z Miłek.Przed godziną 10 uczniowie usłyszeli 3 długie dzwonki powtarzające się w krótkich odstępach czasu. Był to sygnał mówiący o zagrożeniu przeciwpożarowym.Nauczyciele przebywający w klasach wraz z uczniami bardzo sprawnie opuścili budynek szkoły zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia.Strażacy zasymulowali również sytuację w której jeden z uczniów zasłabł i udzielono mu pierwszej pomocy.Przeprowadzony alarm był sprawdzianem umiejętności dla całej społeczności szkolnej (dyrekcji,obsługi, nauczycieli i uczniów) w wypadku zagrożenia.
Apel
W naszej szkole będą odbywały się krótkie apele - spotkania społeczności uczniowskiej z Panią Dyrektor.Właśnie w piątek na takim apelu poruszane były bieżące problemy dotyczące zachowania uczniów i poszanowania mienia szkolnego.Miłym akcentem tego spotkania było wręczenie stypendium Wójta Gminy Miłki trzem najlepszym uczennicom w szkole Oliwii Baran, Wiktorii Puka i Aleksandrze Dorbach.
„W zdrowym ciele , zdrowy duch”
Przedszkolaki wiedzą, że należy dbać o swoje zdrowie. Dlatego też bardzo chętnie uczestniczą w ćwiczeniach na sali gimnastycznej.
Grażyna Karandziej
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie