Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły, naszym koleżankom i kolegom oraz rodzicom życzymy wiele uśmiechu, radości, słońca, pogody ducha i wszystkiego naj..., naj..., najlepszego. Do zobaczenia we wrześniu.
Samorząd Uczniowski
Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły, naszym koleżankom i kolegom oraz rodzicom życzymy wiele uśmiechu, radości, słońca, pogody ducha i wszystkiego naj..., naj..., najlepszego. Do zobaczenia we wrześniu.
Samorząd Uczniowski
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole rozpoczęła się modlitwą odmówioną przez ks. proboszcza Marcelego Ogara. Następnie głos zabrała Pani Wójt Barbara Mazurczyk,która również wręczyła nagrodę dla ucznia z najwyższą średnią ocen w szkole. Osobą wyróżnioną została Wiktoria Puka ze średnią ocen 5,45 i wzorowym zachowaniem. Pani dyrektor Lidia Popczyńska dziękując wszystkim zgromadzonym za całoroczny trud, wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz karty rowerowe.
Wyróżnieni uczniowie to:
Klasa II
Maria Wołodko
Agata Niedżwiecka
Sebastian Szorc
Oliwia Wiśniewska
Klasa III
Katarzyna Sokołowska
Oliwia Urbanowicz
Maciej Bieniek
Roksana Wysocka
Milena Franke
Aleksandra Kukis
Klasa IV
Karolina Wierzchowska
Jakub Dorbach
Łukasz Nadziak
Klasa V
Wiktoria Puka
Oliwia Baran
Alicja Niedźwiecka
Klasa VI
Emilia Bednarz
Aleksandra Dorbach
W naszej szkole są również uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia w ciągu roku szkolnego. Należą do nich: Filippo Perchinenna z klasy IV, Weronika Pilimon z klasy V, Aleksandra Dorbach z klasy VI. Przyznano też nagrody za czytelnictwo, otrzymali je: Maciej Bieniek z klasy III, Piotr Nowicki z klasy V i Emilia Bednarz z klasy VI. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez oddział przedszkolny i klasę trzecią.Oklaskom nie było końca.Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do swoich klas na ostatnie przedwakacyjne spotkanie, gdzie z rąk wychowawców otrzymali świadectwa.Tak więc kolejny rok za nami, życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Konkurs odbył się w dwóch etapach i był skierowany do dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej –grupa młodsza obejmująca klasy 0-III.Celem konkursu jest przybliżenie najmłodszym osoby Św. Franciszka z Asyżu, jego życia i działalności; popularyzacja pozytywnych zachowań człowieka wobec zwierząt; pobudzenie wyobraźni, plastycznej kreatywności; umożliwienie prezentacji prac na szerokim forum.W pierwszym etapie, który odbył się 9 czerwca 2017 r. odbyła się prezentacja multimedialna pt. „ Jak Św. Franciszek z Asyżu świat odmienił”.W drugim etapie ,który odbył się w dniach 19, 20 czerwca 2017r. uczestnicy konkursu wykonali prace wybraną przez siebie techniką plastyczną w dowolnej formie.Werdykt Jury , prezentacja prac na szerokim forum oraz rozdanie nagród odbędzie się we wrześniu 2017r.
Grażyna Karandziej
Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie SP Staświny serdecznie zapraszają na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się 23 czerwca 2017r. o godzinie 8:00 w naszej szkole.
Uczniowie klasy IV i V przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. 29.05.2017 rozwiązywali test pisemny obejmujący pięć działów: przepisy ogólne ruchu drogowego, znaki drogowe, skrzyżowania, obsługę techniczną roweru i pierwszą pomoc przedmedyczną. W przypadku niepowodzenia, można było przystąpić do egzaminu poprawkowego. Do egzaminu teoretycznego przystąpiło 8 uczniów z klasy IV i 2 z klasy V. Etap drugi odbył sie 14.06.2017 i obejmował jazdę rowerem po torze przeszkód z uwzględnieniem elementów ruchu drogowego. Oba etapy pomyślnie ukończyło 7 osób. Nad przebiegiem egzaminu praktycznego czuwał asp.szt. Mariusz Andrzejewski oraz mł.asp. Karol Romanowicz.
Izabela Puka
Od poniedziałku 12 czerwca do wtorku 13 czerwca liczna grupa naszych uczniów z wychowawczyniami Emilią Pływacz, Izabelą Puka, Agnieszką Zawadzką i Anną Kamińską odwiedziła polskie morze. Już pierwszego dnia mieliśmy dużo wrażeń: zwiedzanie Starego Miasta w Gdańsku, wizyta w Kinie 7D, pobyt na plaży i zabawy w morzu. Ostatnim punktem programu tego dnia było oglądanie musicalu „WIKINGOWIE. MUSICAL NIELETNI”, podczas którego przeżyliśmy niesamowitą przygodę. Wspaniała muzyka, scenografia, która wciągnęła nas w świat Wikingów, porywająca choreografia, a nade wszystko cudowna i wzruszająca gra młodych aktorów! Pełni wrażeń wyruszyliśmy na nocleg do Gdyni. Pomimo wczesnej pory wyjazdu i wielu atrakcji tego dnia, dziecięce rozmowy i harce w pokojach trwały do późnych godzin nocnych. Drugiego dnia popłynęliśmy w rejs po porcie gdyńskim - statkiem pirackim Dragon. Weszliśmy również na Molo w Sopocie, które jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych a także wizytówką kurortu. Było pięknie, choć bardzo wietrznie, jednak i tak pogoda nam dopisała, a wspomnienia pozostaną z nami na długo.
W drodze powrotnej dzieci pytały, czy następna wycieczka może być na 5 dni? To chyba oznacza że wyjazd się podobał:) Obiecałyśmy, że pomyślimy. Może Bieszczady?
Emilia Pływacz
Dnia 30.05.2017r. odwiedził naszą szkołę Patrol Rozminowania z 15 GBZ z Giżycka. Zaproszeni goście przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat zasad postępowania w przypadku odnalezienia niewybuchów oraz niebezpiecznych przedmiotów. Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym się zajmuje patrol, jaki jest jego skład i zakres działań. Najwięcej emocji wśród dzieci wzbudził pokaz sprzętu saperskiego. Chętni uczniowie mogli założyć specjalistyczną kamizelkę i hełm. Na zakończenie saperzy opowiedzieli także kilka ciekawostek związanych z ich ekscytującym a zarazem niebezpiecznym zawodem.
Emilia Pływacz
9 czerwca odbył się w naszej szkole VII Gminny Turniej Ekologiczny ,,Z przyrodą za pan brat”.Tematem przewodnim turnieju były odpady. Uczestnicy rywalizowali między sobą w następujących kategoriach: test wiedzy ekologicznej rozwiązywany zespołowo, ,,Odpadowy stwór ”– praca wykonana z odpadów poster dotyczący problematyki związanej ze śmieciami, odegranie scenki promującej ekologiczny styl życia i ostatnie zadanie polegało na rozpoznawaniu drzew i krzewów na materiale naturalnym.
Rywalizacja była bardzo wyrównana i tak oto przedstawiają się wyniki:
I miejsce zajęli uczniowie klasy VI z Miłek
Joanna Zalewska,Julita Kogut , Oliwier Jurkin
II miejsce zajęli uczniowie klasy V z Miłek
Emilia Bączek, Gabrysia Dziemianowicz, Szymon Ciż
III miejsce drużyna z kl V ze Staświn
Oliwia Baran, Wiktoria Puka, Alicja Niedźwiecka.
Izabela Puka
Emilia Pływacz
Nasza szkoła już od wielu lat uczestniczy w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku została ona zrealizowana w ten sposób, że starsi czytali młodszym. Uczniowie z klas 4 – 6 zapoznawali ze światem książek swoich młodszych kolegów i koleżanki z oddziału przedszkolnego. Dzieciaki podróżowały przez świat razem z Nelą, a w każdej jej książce mogły przenieść się w całkowicie inny świat i poszerzyć swoją wiedzę na temat geografii. Wspólne czytanie daje poczucie bezpieczeństwa, uczy odpowiedzialności, poczucia humoru, dobrej zabawy a także wprowadza w świat wyobraźni i bajki. Z pewnością tego typu akcje zachęcają najmłodszych nie tylko czytania ale pobudzają też wyobraźnię dzieci, doskonalą umiejętność uważnego słuchania i ćwiczą koncentrację uwagi.
Koordynator akcji CPCD Emilia Pływacz
W dniu dzisiejszym rozpoczęło się wielkie sprzątanie szkoły. Aby przygotować budynek do nowego roku szkolnego 2017/2018, należy rozpocząć prace porządkowe oraz remonty tak szybko, jak to możliwe. W dzisiejsze porządki na strychu zaangażowali się p. Ośka, tata Mikołaja z klasy III, pan Trzeciak - tata Konrada z klasy II, pan Horoszkiewicz - tata Lenki z Oddziału Przedszkolnego, pan Helms - tata Kuby z klasy V i Filipa z klasy VI, a nawet radny - pan Daniel Horoszkiewicz. Prace wspierali oczywiście panie Beata Magnuszewska i Marta Horoszkiewicz, przy mocnym wsparciu pana Stefana, naszego konserwatora. Praca paliła się wszystkim w rękach i chociaż wykonano dzisiaj sporą część planu sprzątania szkoły przed remontem, nadal pozostaje sporo do zrobienia. Krok po kroku zaczynamy przygotowywać naszą szkołę do uroczystości nadania jej imienia oraz do przekształcenia jej od września w ośmiolatkę.
Za dzisiejszą pomoc wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i z nadzieją liczymy na dalszą pomoc i wsparcie w trakcie remontów w wakacje.
Dyrektor szkoły prosi o kontakt wszystkich rodziców, którzy mogą wesprzeć prace remontowe w szkole w czasie wakacji.
dyr. Lidia Popczyńska
W szkolnym ogrodzie praca wre pełną parą. Uczniowie klasy szóstej sadzili nowe gatunki drzew i krzewów. Chłopcy pomagali przy remoncie wiaty, która niedługo przeistoczy się w piękna ,,zieloną klasę”i będzie doskonałą odskocznią od codziennej nauki w szkolnej ławce. Czwartoklasiści z Panem konserwatorem montowali budki lęgowe. Całe przedsięwzięcie realizowane jest z małego projektu edukacyjnego z zakresu edukacji ekologicznej. Tytuł zadania brzmi „Szkolny ogród botaniczny – zieloną klasą”. Na realizację tego zadania otrzymaliśmy 4000 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Przed nami jeszcze trochę pracy ale ogród staje się coraz piękniejszy.
Izabela Puka
26 maja 2017r. o godzinie 10.00, jak każdego roku rozpoczęła się uroczystość przygotowana przez uczniów klasy drugiej, trzeciej i oddziału przedszkolnego dla KOCHANYCH MAM. Każda klasa zaprezentowała piękne wiersze i wzruszające piosenki płynące prosto z malutkich serduszek. Następnie dzieci obdarowały wyjątkowych gości własnoręcznie wykonanymi laurkami, portretami, wazonikami, kwiatami i zaprosiły na słodki poczęstunek. Kolejnym punktem był konkurs wiedzy przyrodniczej i historycznej, w którym bardzo chętnie wzięły udział wszystkie MAMY. Dziękujemy niezawodnym rodzicom za liczne przybycie, miłe słowa i wspólnie spędzony czas!!!!
Wychowawcy klas 0-III
2 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej w Rydzewie odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna dla uczniów klas I-III z Gminy Miłki. Celem Spartakiady było: propagowanie postaw i zachowań podnoszących sprawność fizyczną u dzieci, ukazanie różnych form aktywności ruchowej, współzawodnictwa i współodpowiedzialności. Do zmagań sportowych każda szkoła wystawiła drużyny składające się z 10 uczniów. Z naszej szkoły udział wzięło 5 osób z klasy drugiej i 5 z klasy trzeciej. Konkurencje były bardzo ciekawe i pomysłowe. Między innymi: wyścigi w workach, bieg z przenoszeniem wody w kubkach, rzuty do celu, skoki z piłką między kolanami, skoki przez skakankę, przeciąganie liny, przekładanie szarf, wyścigi w podawaniu piłek itp. Wszyscy uczniowie otrzymali piękne medale i kolorowe odblaski. A po zakończonej imprezie zaproszono nas na tosty.
Dziękujemy Pani W. Bujnowskiej za super organizację i zaproszenie!
Agnieszka Zawadzka
1 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XII Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na Placu Jana Pawła II w Ełku. Tego dnia na dzieci z naszej szkoły czekało wiele atrakcji: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, trampoliny, namioty z zabawkami, konkursy, loterie fantowe. Mogliśmy obejrzeć występy artystyczne i programy misyjne. Nasza szkoła uczestniczyła w tym pikniku już po raz dwunasty. I choć ten dzień był bardzo zimny i ponury , to atrakcje przygotowane przez Caritas rozgrzały nasze serca.
Dwie godziny wspaniałej zabawy w Bajkolandzie były dla wszystkich dzieci najlepszym prezentem w dniu ich święta. Do dyspozycji dzisiejszych jubilatów była ogromna dwupoziomowa konstrukcja z przeszkodami; basen wypełniony kolorowymi piłeczkami; trampolina; piłkarzyki; sklepik; kuchenki; warsztat majsterkowicza; zabawki edukacyjne; lalki; wózki; samochody i wiele wiele innych atrakcji.
Grażyna Karandziej
Dnia 31 maja odbył się w naszej szkole kolejny Piknik Rodzinny.Tym razem pod hasłem ,,Rozśpiewana dolina Staświnki".Pomimo kapryśnej pogody, rozpoczęliśmy imprezę punktualnie o godzinie 9:00.Na uczestników pikniku czekały liczne atrakcje, w tym:
W ramach pikniku rodzinnego odbył sie Gminny Konkurs Piosenki Ekologicznej ,,Rozśpiewana dolina Staświnki".Był on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych gminy Miłki oraz dzieci należących do grup muzycznych działających przy OK w Miłkach.Miał na celu między innymi popularyzację wśród dzieci treści ekologicznych oraz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych.Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I kategoria klasy I-III soliści
I kategoria klasy I-III (duety)
II kategoria klasy IV-VI soliści
Na zwycięzców konkursu czekały dyplomy i atrakcyjne nagrody.Mamy nadzieję,że ta wspaniała impreza na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń naszej szkoły.
Organizatorzy
SP Staświny
Presentsimple czy presentcontinuous? Czy słowo BEAR oznacza niedźwiedź czy też nosić? Kto jest obecnym premierem Wielkiej Brytanii? To właśnie takie i wiele innych pytań z dziedziny gramatyki języka angielskiego oraz kulturoznawstwa brytyjskiego czekało na uczniów klas 4-6 z Zespołu Placówek Oświatowych w Miłkach oraz Szkoły Podstawowej w Staświnach. W pierwszej z w/w konkurencji każdą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów. Jak to bywa, w takiego typu imprezie, zwyciężają tylko najlepsi. Pomimo niedużej różnicy punktów wyniki z pierwszego etapu przedstawiają się następująco:
Klasa 4
NADZIAK Łukasz (SP Staświny)
WIERZCHOWSKA Karolina (SP Staświny)
BIKOWSKI Krzysztof (SP Staświny)
Klasa 5
NOWICKI Piotr (SP Staświny)
JENCZYK Aleksandra (ZPO Miłki)
BĄCZEK Emilia (ZPO Miłki)
Klasa 6
SĘKOWSKA Natasza (ZPO Miłki)
BEDNARZ Emilia (SP Staświny)
HOROSZKIEWICZ Piotr (ZPO Miłki)
Decydujący okazał się test z kulturoznawstwa, który niewielką różnicą punktów (a jednak :D) wygrali uczniowie z ZPO Miłki w składzie SĘKOWASKA Natasza, HOROSZKIEWICZ Piotr i JENCZYK Aleksandra. GRATULACJE !!!
Serdecznie dziękuję nauczycielom za wkład włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.
30 maja w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku odbył się finał XIV Mazurskiej Olimpiady Ekologicznej Szkół Podstawowych.W etapie szkolnym, gdzie trzeba było rozwiązać test brało udział 607 uczniów z całego regionu Wielkich Jezior Mazurskich, reprezentujących 40 placówek oświatowych. Następnie należało napisać, bądź zaprezentować własną legendę związaną z Warmią i Mazurami.Do finału w Giżycku zakwalifikowało się 48 uczniów, którzy mieli za zadanie rozwiązać test, w wyniku którego wyłoniono 12 uczestników ścisłego finału ustnego.Naszą szkołę reprezentowały Oliwia Baran, Ala Niedźwiecka i Wiktoria Puka- która zdobyła 7 miejsce i otrzymała dyplom finalistki XIV Mazurskiej Olimpiady.Serdecznie gratulujemy !!!!
Izabela Puka
Uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ZUOK w Spytkowie. Warsztaty miały charakter szkoleniowy i dzięki zajęciom z Suchym Kubą dowiedzieli się, jak należy segregować odpady komunalne. Zajęcia były ciekawe i wzbudziły duże zainteresowanie. Wcześniej uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem zakładu, dowiedzieć się, gdzie trafiają odpady z ich domów i co się z nimi dzieje. Na zakończenie każdy uczestnik wykonał pamiątkę pobytu w Spytkowie. Nasza szkoła od dawna współpracuje z Mazurskim Międzygminnym Związkiem - Gospodarka Odpadami i bierze aktywny udział w organizowanych konkursach , szkoleniach , akcjach i warsztatach .
Emilia Pływacz
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III przystąpili do Pierwszej Komunii. Nastrój tej doniosłej chwili podkreślały bardzo uroczysty przebieg i oprawa Mszy świętej, piękne dekoracje w kościele oraz odświętne stroje dzieci i ich gości. Nawet pogoda sprzyjała, bo Pan Bóg obdarował dzieci pięknym słońcem i ciepłem. Ksiądz Marceli wygłosił bardzo mądre kazanie, jak zwykle okraszone szczyptą humoru i zagadki. Po Mszy świętej głowni bohaterowie dzisiejszego dnia udali się wraz z rodzicami i gośćmi na uroczyste obiady, ciekawi prezentów, które już zapewne na nich czekały. Ogromne podziękowania należą się paniom katechetkom, w tym naszej pani Ani Kamińskiej oraz pani Halinie Warszewskiej z Miłek, które sprawiły, że uroczystość była pięknie dopracowana oraz przebiegała bez zakłóceń. Życzymy, aby ten dzień zapadł dzieciom w pamięci na całe życie i oby radość ze spotkania z Panem Jezusem napełniała codziennie dobrem i szczęściem ich małe serduszka.
Lidia Popczyńska
Powered by aSc EduPage