W czwartek gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Zespółu Szkół Zawodowych z Giżycka. Ósmoklasiści poznali kierunki kształcenia, zasady organizacji krajowych i zagranicznych praktyk zawodowych. Zalety płynące z wyboru Branżowej Szkoły I stopnia. Nauka poprzez doświadczenie, pracę jest najlepszą formą kształcenia zawodowego. Uczniowie szkoły branżowej uczą się zawodu poprzez obserwację, ale również wyćwiczenie pewnych czynności powtarzanych wielokrotnie. W zakładzie rzemieślniczym oznacza to również indywidualne podejście i bezpośredni nadzór. Ponadto uczeń nie tylko poznaje zawód, może również obserwować mistrza. Widzi, co przedsiębiorca musi załatwić, żeby zakład funkcjonował na rynku. Po trzech latach nauki przystępuje do egzaminu czeladniczego, uzyskuje tytuł czeladnika i śmiało można stwierdzić, że jest fachowcem w wyuczonym zawodzie.
Gościmy Zespół Szkół Zawodowych z Giżycka
Szkoła pamięta
19 kwietnia 2022 r. obchodzimy 79. rocznicę bohaterskiego zrywu bojowników i mieszkańców getta warszawskiego. Pani Jola krótko przypomniała uczniom klas 4-8 historię z 1943 roku.19 kwietnia kilkaset słabo uzbrojonych bojowców i bojowniczek wystąpiło przeciw rasistowskiej machinie śmierci nazistowskich Niemiec. Bohaterski zryw ludzi, którzy mieli świadomość, że ich walka skazana jest na porażkę, ale woleli śmierć w walce. Powstanie w Getcie Warszawskim było pierwszym miejskim powstaniem przeciwko Niemcom w okupowanej Europie. Żydzi i Żydówki z Getta Warszawskiego dali światu świadectwo swej woli walki, to nie śmierć była dla nich najważniejsza, lecz to jak i za co się umiera.Tego dnia nie może się obejść bez żonkili – kwiatów, których bukiet co roku tego dnia otrzymywał od anonimowej osoby Marek Edelman. Składał je pod Pomnikiem Bohaterów Getta przy ul. Zamenhofa.8.
Każdy z uczestników spotkania otrzymał szablon żonkila do samodzielnego wykonania.
Alleluja miłość Twa
,,Alleluja miłość Twa..'' W ostatni dzień nauki szkolnej uczniowie klasy III i I wystawili inscenizację wielkanocna opisującą wydarzenie Zmartwychwstania Pana Jezusa oraz tradycje wielkanocne.Inscenizacja ta doskonale wprowadziła uczniów i nauczycieli w atmosferę świąteczną. Nie zabrakło też życzeń świątecznych, które złożyła wszystkim pani dyrektor Izabela Puka.
1
Twórcze inspiracje na kółku artystycznym
Twórcze inspiracje na kółku..... W tygodniu przedświątecznym na kółku artystycznym wykonywaliśmy kartki wielkanocne Wykorzystaliśmy w nich typowe symbole wielkanocne takie jak; jajko, zajączek, kurczaczek, bazie. Końcowy efekt był bardzo twórczy. Każda kartka ma swój urok.
6
Warsztaty relaksacyjne
Dzisiaj mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach relaksacyjnych dla uczniów 7 i 8 klasy. Poznaliśmy kilka sposobów na szybki i skuteczny relaks. Zaczęliśmy od godzinnego wypoczynku na karimatach i wyciszania emocji poprzez fale dźwiękowe. Następnie pani psycholog rozmawiała z nami na temat ćwiczeń oddechowych, które pomagają w uspokojeniu się, efektywniejszej nauce oraz opanowaniu stresu przed zbliżającymi się egzaminami.Dziękujemy serdecznie Paniom z Poradni w Giżycku za wspaniałe warsztaty.
Kasia i Ola z kl. 8.
Życzenia 🐣🐣🐣
Życzenia od pierwszaczków😊
Kolorowych jajeczek, rozczochranych owieczek,rozkicanych króliczków, pyszności w koszyczku przede wszystkim mokrego ubrania w dniu wielkiego lania! Życzą Pierwszaczki 🐣🐇🐥🐰
#Wielkanoc2022
12
😍Wielkanocne zajączki 😍
- 1
Milena Franke laureatką wojewódzkiego konkursu przedmiotowego organizowanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty
Milena Franke z klasy VIII Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Staświnach została
LAUREATEM KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO w roku szkolnym 2021/2022
Konkursy przedmiotowe organizowane są przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Cele konkursów:
- rozwijanie zainteresowań poznawczych,
- wsparcie uczniów zdolnych w osiąganiu sukcesu edukacyjnego,
- rozwijanie kompetencji uczenia się uczniów zdolnych,
- promowanie kariery edukacyjnej uczniów zdolnych,
- wdrażanie do samokształcenia i samodzielnego zdobywania wiadomości i umiejętności z podstawy programowej i poszerzanie wskazanego w niej zakresu.
Konkursy przebiegają na 3 etapach:
Etap I – szkolny
Etap II – rejonowy
Etap III – wojewódzki
Laureatami zostają uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani przez Komisję Konkursową do eliminacji wojewódzkich, wezmą w nich udział i uzyskają co najmniej 90% maksymalnej liczby punktów.
Milena spełniła wymienione kryteria i została laureatem.
Laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim uzyskuje:
- najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną z danych zajęć edukacyjnych,
- zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu objętego konkursem,
- przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej,
mamy nadzieję, że nasza uczennica zostanie przyjęta do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.
Gratuluję Milenie, Pani Annie Mułyk-Noga oraz Rodzicom Mileny.
Dyrektor Szkoły Izabela Puka
Niedziela Palmowa już za kilka dni
Klasa VII postanowiła spróbować swoich sił w robieniu palm wielkanocnych. Wykorzystaliśmy gałązki bukszpanu, bazie i kwiaty z bibuły. Zadanie nie było łatwe. Najtrudniejsze jednak okazało się ich wiązanie. Ileż było radości z efektów samodzielnej pracy.
♥️🎨Wielkanocne prace dzieci z oddziału przedszkolnego ❤
- 39
Wielkanocne inspiracje na kółku artystycznym
Jajko to symbol ściśle związany z nadchodzącymi świętami. Postanowiliśmy więc je ozdobić w pomysłowy sposób. Wykorzystaliśmy kolorowy papier i ozdobne dziurkacze z motywem kwiatowym. Nie zabrakło też inwencji twórczej.....
1
Międzynarodowy Dzień Sportu
Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju .
6 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Jest to wyjątkowy dzień w roku, kiedy chcemy zwrócić uwagę na wszystkich, którzy kochają sport, dlatego 6 kwietnia uczniowie klas 0-3 mieli okazję poczuć ducha rywalizacji w zawodach sportowych. Nauczyciel wychowania fizycznego pan Mariusz Zapolski zbudował tor przeszkód wykorzystując do tego materace, pachołki, woreczki, skakanki, piłki, liny itp. Zawody zaczęły się oczywiście od rozgrzewki wszystkich uczestników. Następnie dzieci miały okazję wykazać się sprytem, szybkością i zręcznością pokonując przeszkody. Chęć bycia najlepszym wzbudziła w dzieciach wiele emocji. Wszyscy wykazali się niezwykłą szybkością i zręcznościa, dlatego każda osoba biorąca udział otrzymała pamiątkowy dyplom. Dzięki takim zajęciom dzieci z naszej szkoły rozwinęły swoją sprawność fizyczną, kreatywność, odwagę oraz motorykę
52
Wielkanocne Warsztaty
- 35
Tak jak mówiliśmy, tak zrobiliśmy !!! Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Samorząd Uczniowski chciał bardzo podziękować wszystkim nauczycielom, a przede wszystkim uczniom naszej szkoły za udział, ogromne zaangażowanie i ciężką pracę.
Jesteśmy przekonani, że zarówno dzieci jak i grono pedagogiczne sporo nauczyło się tego dnia czym tak naprawdę jest autyzm.
#autismworldawarenessday2022 #szkoła #autismawareness #School #staświny #gminamiłki
2
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
,,Jesteśmy z Wami- Niebieskimi Motylami"- pod takim hasłem obchodziliśmy dzisiaj w klasie pierwszej Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "WIOSNA W POEZJI"
Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Wiosna w poezji”, który przeznaczony był dla uczniów klas I- III i IV- VIII. Uczestnicy prezentowali dowolnie wybrany wiersz o wiośnie. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań uczniów poezją, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, rozwijanie umiejętności recytatorskich i aktorskich, rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury oraz wdrażanie do kulturalnej rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
WYNIKI KONKURSU:
Kategoria kl. 1- 3:
I miejsce- Lena Frydrych
II miejsce- Dominik Nazar
III miejsce- Iga Szydłowska
Kategoria kl. 4- 8:
I miejsce- Nikola Żołyniak
II miejsce- Wiktor
Rakowski, Jakub Akus
III miejsce- Emila Szorc
Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!!!❤
#Wiosna #KonkursRecytatorski4
Dzień Bez Plecaka
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Bez Plecaka. Pomimo lekkich wątpliwości nasi podopieczni stanęli na wysokości zadania i w kreatywny sposób spakowali się do szkoły
Students of our school took part in No Schoolbag Challenge. Despite slight doubts, our pupils rose to the occasion and packed for school in a creative way
Projekt "Drużyna Inki"
Uczniowie klas 5-8 wzięli udział w projekcie IPN-u "Drużyna Inki". Uczestnicy mieli okazję poznać biografię Danuty Siedzikównej należącej do pokolenia ludzi ukształtowanych w atmosferze afirmacji niepodległości i dumy z własnego pochodzenia. Inka w AK pełniła funkcję sanitariuszki, dlatego druga część projektu polegała na przypomnieniu zasad pierwszej pomocy. Młodzież utrwaliła sobie procedury resuscytacji krążeniowo-oddechowa. Każdy przećwiczył udzielanie pierwszej pomocy na fantomie. Na zakończenie wszyscy dostali apteczkę.Dzięki temu wydarzeniu uczniowie poszerzyli wiedzę nt. "Żołnierzy Wyklętych"- zapomnianych bohaterów.
Skriboty w wykonaniu uczniów klasy 8
Uczniowie klasy 8 w ramach zajęć robotyki wykonali przeróżne konstrukcje. Pomysłowości nie było końca. Powstały pieski, jelenie, słonie, karuzele, a nawet ludzik.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie