• O szkole

• Nasze zalety:

wykwalifikowana kadra

kreatywne zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze

zabawy na świeżym powietrzu

pracownia komputerowa z dostępem do internetu

bogata oferta zajęć dodatkowych

domowa atmosfera

pyszne obiady

bezpłatne zajęcia na basenie dla wszystkich uczniów

WIZJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU   W STAŚWINACH

Pragniemy, aby nasza szkoła była postrzegana w środowisku lokalnym jako instytucja dobra, otwarta na potrzeby rodzin i uczniów,przyjazna i życzliwa uczniom,zapewniająca im wszechstronny rozwój.Wizją naszej szkoły jest wychowanie człowieka kulturalnego, odpowiedzialnego, aktywnego, twórczego, wrażliwego, otwartego na potrzeby drugiego człowieka, mającego poczucie więzi ze swoją rodziną, wsią, regionem, ze swoją Ojczyzną, człowieka prawego i tolerancyjnego.

MISJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚWIĘTEGO      FRANCISZKA Z ASYŻU W STAŚWINACH

Chcemy być szkołą, która będzie kształcić uczniów na miarę XXI wieku, radzących sobie w zmieniającym się współczesnym świecie oraz stawiających czoła coraz bardziejwymagającej rzeczywistości.Pragniemy wyposażyć naszych uczniów w taką wiedzę, umiejętności i kompetencje, aby w przyszłości stali się świadomymi i kreatywnymi członkami społeczności, w której funkcjonują. Uczymy szacunku dla polskiej historii i kultury. Pomagamy rozwijać zainteresowania oraz chcemy, aby uczniowie jak najlepiej wykorzystywali własny potencjał intelektualny. Zwracamy szczególną uwagę na rozwój fizyczny, psychiczny i duchowy naszych uczniów. Dbamy o bezpieczeństwo uczniów. Prowadzimy działania w ramach „Polityki bezpieczeństwa internetowego”. Otaczamy opieką dzieci, które mają trudności w nauce. Zapewniamy im specjalistyczne  zajęcia. Organizujemy pomoc dla uczniów wymagających wsparcia materialnego. Propagujemy zdrowy styl życia. Poszerzamy horyzonty wiedzy przyrodniczej i ekologicznej. Włączamy dzieci w działania mające na celu ochronę środowiska. Wspieramy rodziców w wychowaniu dzieci w świetle ustalonych norm i wartości.Nad rozwojem uczniów czuwa wykwalifikowana, kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna. Baza naszej szkoły zapewnia nam realizację wszelkich zadań dydaktycznych i wychowawczych.

MODEL ABSOLWENTA SZKOŁY IM. ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU

W STAŚWINACH
          Chcemy, aby nasz absolwent:
          1.Był wyposażony w rzetelną wiedzę, pozwalającą mu na kontynuowanie edukacji na wyższym szczeblu.
          2.Umiał współpracować w grupie.
          3.Potrafił korzystać z różnych źródeł wiedzy.
          4.Wierzył w swoje możliwości i zdolności.
          5.Był kulturalny, samodzielny, uczciwy, tolerancyjny i odpowiedzialny.
          6.Znał swoje słabe i mocne strony.
          7.Rozumiał potrzebę pielęgnowania tradycji i kultury.
          8.Dbał o środowisko.
          9.Dostrzegał problemy i zagrożenia ekologiczne.
          10.Był tolerancyjny i wrażliwy na cierpienie innych.
          11.Doceniał wartość rodziny i swoje w niej miejsce.
          12.Umiejętnie korzystał z komputera i technik informacyjnych.
          13.Dbał o zdrowie własne i innych.